خانه آرشیو اخبارمبلمان شهری چیست؟
مبلمان شهری چیست؟
مبلمان شهری چیست؟

طراحی شهری شامل اصول مختلفی همچون برنامه ریزی، توسعه، معماری، معماری مناظر، مهندسی، اقتصاد، حقوق و امور مالی مربوط به شهرها می شود.

طراحی شهری در گستره ی مقیاسی وسیعی از مقیاس کلان گرفته مثل ساختار شهری (برنامه ریزی، منطقه بندی، حمل و نقل و شبکه های زیرساختی) تا مقیاس کوچکی مثل مبلمان شهری و روشنایی خیابان ها را در برمی‏گیرد.

هنگامی که به سیستم های برنامه ریزی و سیاست های شهری به طور واحد و یکپارچه نگریسته شود، طراحی شهری را می‏توان برای آگاه سازی دررابطه با برنامه‏ریزی استفاده از زمین، زیرساخت‏ها، نمای ساختمان های بناشده و حتی شناخت ترکیب جمعیتی یک محله مورد استفاده قرار داد.

 

همه ی ما می خواهیم که با نگاه به مناظر شهری، آنها نیز همانند خانه هایمان زیبا به نظر برسند و باعث ورود فرهنگ های گوناگون به زندگی ما شوند. مبلمان شهری بدیع و الهام بخش یعنی مبلمانی که هر کس با نگاه به آن لذت ببرد. در اینجا به ارائه گزارشی در رابطه با برخی طرح های زیبای مبلمان شهری می پردازیم. همه ‏ی معمارانی که در این بخش سهیم هستند هم در بخش طراحی داخلی و هم در طراحی خارجی سابقه فعالیت داشته‏ اند و تصمیم گرفته اند احساسات و عواطف خود را در فضای بیرون نیز گسترش دهند. این خلاقیت‏های شگفت انگیز، داشتن ایمان در هنرمندان تجسمی را به ما یادآوری می کند که چگونه جهان ما را شکل داده‏اند و هیچگاه فراموش نمی کنند که بایستند و گل‏ها را بو کنند.

دیواراسپاگتی پابلو رنیسو: این نیمکت آهنی که به شکل یک درخت شاه بلوط پرتغالی است به نظر می‏رسد یک تفکر در خودش جای داده است. در درون این اثر تلاشی دیده می شود که نشان دهنده‏ی سازگاری با شرایط فعلی زندگی نیست بلکه نشان دهنده‏ی نوعی رویش و جسارت برای فرار از شرایط موجود است که پابلو رنیسو با این اثر در واقع یک مفهوم جدید به طراحی کلاسیک اضافه کرده است. انتهای درهم و پیچیده ی نیمکت، با اضافه کردن یک نوع حس شجاعت و تداوم به هنر منظره سازی مدرن، یک رویکرد هنرمندانه را به زبان طراحی خودمانی بیان می‏کند.

محصولات برگزیده
© تمامی حقوق برای پاک چوب محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط دپارتمان طراحی وب دات